LECZENIE JASKRY WARSZAWA - AN OVERVIEW

leczenie jaskry warszawa - An Overview

leczenie jaskry warszawa - An Overview

Blog Article

Materiały zamieszczone w serwisie Kliniki.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie.

ZAĆMA Zaćma to zmętnienie soczewki oka spowodowane starzeniem się organizmu. Zaćma utrudnia odbieranie bodźców z otaczającego nas świata. Jedynym skutecznym leczeniem zaćmy, które w pełni przywraca funkcję narządu wzroku, jest zabieg chirurgiczny.

Pierwszy zabieg selektywnej trabekuloplastyki laserowej SLT wykonano na początku XXI wieku w Stanach Zjednoczonych. Mimo iż metoda ta była z początku traktowana z pewną dozą sceptycyzmu, w ciągu kilkunastu lat jej stosowania uznano ją za całkowicie bezpieczną, nie dającą uchwytnych skutków ubocznych.

Kliniki.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Kliniki.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem jaskry w Warszawie, choroby, która może prowadzić do nieodwracalnej utraty wzroku, jeśli nie zostanie wykryta i leczona na czas. Diagnostyka jaskry opiera się na przeprowadzeniu szeregu badań okulistycznych, które mają na celu ocenę stanu zdrowia oczu.

Diagnostyka jaskry polega na badaniu czy nerw wzrokowy dobrze działa. W tym celu sprawdza się pole widzenia i wykonuje badanie komputerowe tarczy nerwu wzrokowego HRT oraz badanie włókien nerwowych GDX. Badania te należy powtarzać 2 razy w roku. Leczenie jaskry polega głównie na obniżaniu ciśnienia w oku czyli przyjmowaniu specjalnych kropli. Niekiedy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu laserowego lub operacyjnego (laserowe leczenie jaskry).

 Warto leczenie jaskry warszawa zauważyć, że: Badania laboratoryjne na małpach wykazały, że soczewki zawierające substancję leczniczą - latanoprost - mogą skutecznie obniżać ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Przy jaskrze można właściwie robić wszystko. W jaskrze już zdiagnozowanej najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego: regularne przyjmowanie leczenia (krople, laseroterapia, itp.

Leczenie farmakologiczne polega na podawaniu leków obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Działają a person przez zmniejszenie produkcji cieczy wodnistej lub ułatwienie jej odpływu.

Jaskra to write-upępujące uszkodzenie nerwu wzrokowego zwykle wiązane z wysokim ciśnieniem w oku. Zwyczajowo dzieli się ją na jaskrę wąskiego kąta i jaskrę otwartego kąta tzw. jaskrę prostą. W przypadku jaskry wąskiego kąta do podwyższenia ciśnienia w oku dochodzi na skutek specyficznej budowy oka, tak zwanego wąskiego kąta przesączania.

Nie zawsze ciśnienie wewnątrzgałkowe jest w jaskrze pierwotnej podwyższone, i zwykle choroba nie daje żadnych objawów. Częstość jaskry wzrasta wraz z wiekiem. Najnowsze metody leczenia z wykorzystaniem komórek macierzystych ciągle trwają i są udoskonalane.

Choć leczenie nie odwróci utraconego widzenia, to może pomóc zachować dobre widzenie na dłużej, zwłaszcza gdy choroba zostanie odpowiednio wcześnie rozpoznana i będzie prawidłowo kontrolowana. Wśród metod terapeutycznych wyróżniamy:

Można przyjąć, że im wyższe ciśnienie wewnątrzgałkowe, tym większe ryzyko rozwoju i progresji choroby. Warto jednak zauważyć, że ciśnienie uznawane za tzw. normalne, może także prowadzić do rozwoju jaskry, zwłaszcza w oczach które wykazują trudności w radzeniu sobie z oddziaływaniem ciśnienia na wewnętrzne struktury oka.

Z czasem jednak może prowadzić do rozwoju jaskry. Dlatego, osoby z nadciśnieniem ocznym wymagają długoterminowej obserwacji i włączenia leczenia w odpowiednim czasie.

Report this page